Aktuální informace na FacebookuFacebook
Facebook Kontakty YouTube
„Energie je to, co vše uvádí do pohybu“
Aristoteles, řecký filozof

Praktické rady a zkušenosti

Tuto rubriku jsme si pracovně nazvali „OTEVŘENÁ STRÁNKA“.

Důvod, který nás k tomu vedl je jednoduchý: příspěvky budeme psát my, ale zejména VY!

Budeme zde zveřejňovat Vaše zkušenosti, poznatky a rady, které jste při používání koloběžek zažili a nabyli.

Problematiku financování je nutné řešit individuálně na základě aktuálních možností města, regionu a školy. V zásadě se naskýtají dvě možnosti:

Těšíme se na Vaše příspěvky!
Stačí, když napíšete na adresu: p.neugebauer@kolobka.cz

Praktické rady a zkušenosti

 

"Základní škola Moravská Třebová, Kostelní náměstí 21 se pro koloběžky nadchla. O smysluplnosti využívání koloběžek nás přesvědčil „ukázkový den“, na který přijeli pánové z firmy KOSTKA a pan docent Dohnal. Pan docent i pan Neugebauer po 5 vyučovacích hodin neúnavně učili žáky školy techniku jízdy na koloběžce. Žáci byli nadšeni. Jen nás trochu trápila otázka financování, zda město svolí, abychom koloběžky zakoupili. Velmi tedy děkuji představitelům města Moravská Třebová, že nebyli proti tomu, aby škola 20 koloběžek zakoupila. Naší velkou výhodou je i to, že máme úžasný travnatý park se stezkami jako stvořenými pro naše koloběžkové hodiny tělocviku a pro volnočasové aktivity školní družiny."

Mgr. J. Skácelíková,
ředitelka ZŠ Moravská Třebová, Kostelní náměstí 21

 

"Naše Centrum volného času pořídilo koloběžky proto, aby atraktivním způsobem přiblížilo aktivní pohyb a radost z pohybu širšímu spektru klientů. Kvalitní a bezpečné koloběžky jsou lákadlem mnoha dětí. Díky koloběžkám se nyní můžeme přesouvat z místa na místo rychleji a bez nutnosti startování automobilu, bez zplodin a bez hluku. Prostřednictvím koloběžek se snažíme dětem přibližovat realitu dopravní situace, učíme pravidlům silničního provozu a ukazujeme jim, že díky vlastnímu úsilí, vlastní snaze a vlastní energii se mohou velmi jednoduše přepravit k nám do ASTRY do kroužků, za svými kamarády, za zážitky, a to, aniž by byli odkázáni na čas a dopravní prostředky svých rodičů. Učíme je tedy samostatnosti a zodpovědnosti za sebe sama."

Mgr. Michal Grepl,
ředitel ASTRA, Centrum volného času, Frenštát pod Radhoštěm

» Zpět «

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.