Aktuální informace na FacebookuFacebook
Facebook Kontakty YouTube
„Energie je to, co vše uvádí do pohybu“
Aristoteles, řecký filozof

Proč a jak podpořit změnu myšlění

RADY A POSTŘEHY Z PEDAGOGICKÉHO PROCESU

Položili jsme si otázku: může realizace pohybové aktivity v rodině přinést pro školu něco pozitivního? Může škola díky ní najít s rodiči společnou řeč?

RODINA A POHYB

Začneme otázkami:

Co myslíte - jaký efekt má „výchova u večeře“?
Máme na mysli sérii tradičních otázek: Jak ses měl-měla? Co škola? Proč to není lepší? Co budeš dělat zítra? A podobné otázky, které děti zvládnou (jak ony říkají “vydrží to tu chvíli a potom mají zase pokoj“), ale vy se o starostech a radostech svého dítěte nic moc nedozvíte. Možná jen to, co vám chtějí sdělit, abyste byli spokojení.

Co myslíte – jaký efekt má pro dítě i rodiče „výchova při sdílení hezkých zážitků“?
Co tím myslíme? Společné hry, společná jízda na kole či koloběžce, vycházky se zajímavým obsahem pro obě strany, kdy se smějeme, bavíme se, je nám prostě příjemně. Uvidíte, že se dozvíte vše o škole, o kamarádech, starostech i radostech, které vaše dítě zažívá a to nenásilně, spontánně. Stačí se jen ve správný okamžik správně zeptat. Prostě, jak se říká, „netlačit na pilu“. Uvidíte, že i komunikace s učiteli o vašem dítěti bude potom „zasvěcenější“ a prospěšnější.

Pamatujte:

V této části si všímáme důležitého vztahu: vztahu rodiny a školy. Jsme totiž toho názoru, že učitel může vhodným způsobem ovlivnit (víme ale, že ne vždy) názory a postoje rodiny a následně z toho profitovat.

Poznání svých rodičů v jiném prostředí, jiných situacích a jiné atmosféře, kdy sdílí s nimi jejich hodnoty je pro děti úžasné!

Poznat svět svého dítěte a jeho osobnost v motivačně příznivých podmínkách je pro vás nádherné! A stačí tak málo: věnovat dětem svůj čas. Je jisté, že to nejde každý den, ale víkendy jsou ideální.

A je jisté, že nemusíte mít koloběžku, stačí Vám jen kolo nebo i chůze a dítě doprovázet!

» Zpět «

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.