Aktuální informace na FacebookuFacebook
Facebook Kontakty YouTube
„Energie je to, co vše uvádí do pohybu“
Aristoteles, řecký filozof

Novinky a zajímavosti

27. 9. 2019 - ZŠ Sluneční Šumperk
www.slunecniskola.cz

Cílem projektu „Tělák nás baví“ je vytvořit podmínky pro možná jiný pohled na možnosti v oblasti pohybové aktivity a to jak ve školním, tak i volnočasovém prostředí.

ZŠ Sluneční Šumperk - Tělák nás baví

Jednou z cest je obohatit tělesnou výchovu a volnočasové školní aktivity o aktivitu, která je pro děti přínosem nejen v oblasti zdraví, ale je i zajímavá, motivuje k další aktivitě a je výborným prostředek k dopravní výchově. Tou aktivitou je jízda na koloběžce.

Jsme velmi rádi, že jsme pro tuto myšlenku získali partnera – Sluneční školu v Šumperku, jeho ředitele, ale i učitele prvního i druhého stupně. Bez pochopení a zájmu pedagogů by byl projekt jen formální záležitostí.

Úmluva mezi ředitelem školy panem PaedDr. Hynkem Pálkou a zástupci společnosti KOSTKA - kolobka, s.r.o. vyústila v dohodu o využívání koloběžek v hodinách tělesné výchovy, ale i ve školní družině či školním klubu, a to počínaje říjnem roku 2019.

ZŠ Sluneční Šumperk - Předávání koloběžek - Tělák nás baví

Předávání koloběžek proběhlo v příjemné a vstřícné atmosféře. Jsme přesvědčeni, že se tato atmosféra přenese do každodenní práce pedagogů a koloběžky se nejen osvědčí, ale stanou se oblíbenou aktivitou dětí i v jejich volném čase!

 

26. 9. 2019 - Základní škola Moravská Třebová
www.3zsmt.cz

KOSTKA - kolobka, s.r.o. zažila krásný „koloběžkový“ den s dětmi a učiteli ZŠ v Moravské Třebové!

Na 40 koloběžkách se během dopoledne v hodinách tělesné výchovy vystřídaly děti od první po devátou třídu.

Program hodiny tělesné výchovy pod vedením dvou instruktorů byl zaměřen na základní informace jak správně a bezpečně jezdit na koloběžce a ve vyjížďkách po krásném městském areálu hned pod školou. Děti si za hodinu koloběžky opravdu užily! A ještě jedna zajímavost – nikdo se z výuky neomlouval a osmáci a deváťáci ujeli téměř 5 kilometrů – tedy jasný důkaz toho, že když „to baví“, není co řešit!

Základní škola Moravská Třebová - Tělák nás baví

Naše poděkování patří paní ředitelce, Mgr. J. Skácelíkové, všem zúčastněným pedagogům, ale hlavně všem dětem!

» Zpět «

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.