Aktuální informace na FacebookuFacebook
Facebook Kontakty YouTube
„Energie je to, co vše uvádí do pohybu“
Aristoteles, řecký filozof

Doplňková cvičení

Víme, že nejen jízdou na koloběžce je člověk živ! Proto vás v této sekci budeme seznamovat (a velmi rádi zařadíme i vaše poznatky a zkušenosti) s méně známým náčiním, které je vhodné využít jako kombinaci s jízdou na koloběžce. Je jisté, že pro mnohé z vás uvedené náčiní již novinkou není.

Doplňková cvičení


Woudink

Pohybová aktivita založená na zábavě za použití houpacího prkna. Je to intuitivní, nenásilná a přirozená aktivita. Na druhou stranu přináší zdravotní benefity a může být plnohodnotně využívána i v tělesné výchově. Je vhodná nejen pro dospělé, ale i pro děti.

Doplňková cvičení - woudink


Co je to houpací prkno?

Houpací prkno má velké množství využití. Děti ho používají v první řadě k různým stylům houpání ve stoje, v sedě i v předklonu. Rádi na něm vičí rovnováhu, přelézají, podlézají i klouzají se všemi směry. Fyzioterapeuté ho používají ke kompenzačním cvičením po úrazech i k rehabilitaci. Učitelé využívají v hodinách TV k překážkovým dráhám i cvičením pro zpevnění posílení a protažení hlubokého svalstva. Houpání má blahodárný efekt na rozvíjení mozkových hemisfér, koordinace, stability i rytmičnosti a s tím spojených jazykových dovedností.


K čemu je houpací prkno dobré?

Houpací prkno má velké množství využití. Děti ho používají v první řadě k různým stylům houpání ve stoje, v sedě i v předklonu. Rádi na něm cvičí rovnováhu, přelézají, podlézají jej a klouzají se na něm.

Fyzioterapeuté houpací prkno používají ke kompenzačním cvičením po úrazech i k rehabilitaci.

Učitelé využívají houpací prkno v hodinách TV k překážkovým dráhám i cvičením pro zpevnění posílení a protažení hlubokého svalstva.

Houpání má blahodárný efekt na rozvíjení mozkových hemisfér, koordinace, stability i rytmičnosti a s tím spojených jazykových dovedností. Jako doplňkové cvičení je ideální jeho využití od nejmenších dětí až po seniory.


Flexi-bar

Vibrační kmitací tyč FLEXI-BAR je původní rehabilitační náčiní. Toto cvičení je skvělým tréninkem pro všechny stupně výkonnosti a pro všechny věkové kategorie! Ideální náčiní pro stanoviště doplňkových cvičení!

Doplňková cvičení - Flexi-bar

FLEXI-BAR je vhodný pro rozvíjení a zvyšování síly, vytrvalosti, pohyblivosti a koordinace u skupin:


Slackline

Slackline,zkráceně „slack“ je balanční sport, podporující správné držení těla, koncentraci a koordinaci. Balancování, chůze, provádění statických triků a dynamických skoků se provádí na speciálním popruhu napnutém mezi dvěma body, nejčastěji stromy. V současnosti se slackline začíná využívat také jako nástroj pro rehabilitaci. Kromě posilování hlubokých svalových skupin, koncentrace a koordinace rozvíjí i psychickou stránku člověka, učí vytrvalosti a pomáhá napravit špatné držení těla.

Doplňková cvičení - Slackline

A POZOR! K uvázání „slacku“ již nepotřebujete stromy! Ve vhodném prostoru můžete použít speciální stojany! Pro více informací poslouží stránky Slackline bez stromů".


Houpee Jubula cat

Formou hry procvičí dítě, dospělý či senior rovnováhu, motoriku a celkové koordinační schopnosti. Balanční disk je vhodný pro fitness trénink, fyzioterapii, rehabilitaci i terapii senzorické integrace. Umožňuje cílené cvičení trupu, zad a břišních svalů. Přispívá k posílení stabilizačního systému, čímž může napomoci odstranění problémů s páteří či klouby. Je velmi používanou pomůckou při rehabilitaci dolních končetin (kotník, koleno). Dobrým pomocníkem může být u některých sportů (např. tenis, kopaná - napomáhá nalezení správného postoje při švihu ruky či nohy).

Doplňková cvičení - Houpee Jubula cat

Balanční deska JUBULA umožní jednoduchou, avšak velmi efektivní a navíc zábavnou formou procvičovat rovnováhu a stabilitu celého těla. Úkol je jednoduchý: dostat kuličku do „nosu“ hlavy Jubuly.

» Zpět «

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.